146788775       spzaczarnie@wp.pl

 
         

 

 

Strona główna     |      Dyrekcja     |     Uczniowie     |     Rodzice      |     Dokumentacja      |     Aktualności     |     Kontakt

     
 

Tydzień Czytania Bajek Terapeutycznych

Pozostałe aktualności:  

        „Dorośli i dzieciaki, pomóżmy ..."

        Dzień Postaci Bajek
          „W świecie mitów: opowieść ..."  
 
   

W ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” odbył się w naszej szkole Tydzień Czytania Bajek Terapeutycznych. Osobą odpowiedzialną za organizację wydarzenia była p. Katarzyna Maślanka.
W ramach tej akcji przeprowadzono zajęcia czytelnicze z bajkoterapii w klasach 1-3. Dodatkowo uczniowie czytali bajki w bibliotece szkolnej podczas przerw i dodatkowych zajęć. Z kolei uczniowie Klubu Ortograffiti, realizując projektu „Starsi młodszym”, czytali dzieciom przebywającym na świetlicy wybrane bajki terapeutyczne, przygotowały dla nich pytania oraz drobne niespodzianki. Podczas wszystkich tych wydarzeń uczestnicy mogli zbierać specjalne pieczątki, które potwierdzały ich udział w akcji. Ilość pieczątek była brana pod uwagę w konkursie na najaktywniejszego uczestnika Tygodnia Czytania Bajek. Najbardziej aktywny okazał się uczeń klasy pierwszej: Ernest Gieracki, który otrzymał specjalną nagrodę podczas zakończenia roku szkolnego. Dla pozostałych uczniów, którzy aktywnie włączyli się w wydarzenie, przygotowano specjalne dyplomy.

            Cała akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, aktywnie brali oni udział w zajęciach w klasach, w bibliotece szkolnej i świetlicy. Wiele frajdy sprawiło im zbieranie pieczątek, które sami sobie przybijali. Mamy nadzieję, iż to wydarzenie stanie się cykliczne.

 

 

 

 

 
 

 

       
 
   
  Spotkanie z dzielnicowym
   
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
     
 
 

 

 

 

 

 

 

Patron

Historia szkoły

Grono pedagogiczne

Pedagog szkolny

Absolwenci

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

 

Cyfrowa szkoła

Wspomaganie szkół

Szkoła promująca zdrowie

     © Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu. Website designed by Małgorzata Stolarz