146788775       spzaczarnie@wp.pl

 
         

 

 

Strona główna     |      Dyrekcja     |     Uczniowie     |     Rodzice      |     Dokumentacja      |     Aktualności     |     Kontakt

     
  II miejsce uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w ogólnopolskim konkursie „Koch mir was!” Pozostałe aktualności:  

        Uniwersytet Młodego Odkrywcy

        Akademia z okazji Święta Niepodległości
          Spotkanie z policjantami  
 
   

 

Uczniowie klasy II Mateusz Nowak, Ernest Gieracki i Jakub Warchałowski zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut „Koch mir was!” Ugotuj mi coś!”   w ramach projektu Deutsch Plus.

Zadaniem uczniów było wyszukanie przepisu z kuchni niemieckiej, przygotowanie wybranej potrawy w zespołach trzyosobowych i zaprojektowanie strony do książki kucharskiej. Efekty pracy naszych młodych kucharzy zostały docenione przez Jury. Zwycięski zespół wraz z opiekunem, p. Anną Warchałowską, został zaproszony na warsztaty kulinarne i uroczystą galę, która odbyła się 22 listopada 2019 r. w Studio Polish Your Cooking w centrum Warszawy. Już sama wyprawa pociągiem do stolicy była dla młodych kucharzy niezwykłą frajdą. Kolejnym niecodziennym wydarzeniem były warsztaty kulinarne i przygotowanie różnych potraw z kuchni niemieckiej pod okiem wspaniałego szefa kuchni z Monachium.

Udział w tym wydarzeniu był dla naszych zwycięzców z pewnością niezapomnianą przygodą, która podniesie motywację do nauki języka niemieckiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Goethe Institut za zaproszenie i sfinansowanie całej wyprawy (koszty przejazdu, nocleg w hotelu, dyplomy i upominki dla uczniów oraz szkoły).

 

 

GALERIA 1

copyright Goethe-Institut Warschau, fot. Robert Wróblewski.

 
 

 

       
 
   
  Spotkanie z dzielnicowym
   
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
 
           
     
 
 

 

 

 

 

 

 

Patron

Historia szkoły

Grono pedagogiczne

Pedagog szkolny

Absolwenci

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

 

Cyfrowa szkoła

Wspomaganie szkół

Szkoła promująca zdrowie

     © Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu. Website designed by Małgorzata Stolarz